Açlığa ve yorgunluğa iyi gelen besinler açıklandı
Açlığa ve yorgunluğa iyi gelen besinler açıklandı

KİVİ 
C vitamini açısından zengin olan kiviyi sahurda yemek iyi olabilir. Enerji vererek metabolizmayı kivi, gün boyunca sizi dinç tutacak. Bu sayede oruçlu olduğunuzu unutup, yorgunluğunuza ve açlığınıza “Elveda” diyeceksiniz.

YOĞURT 
Yoğurt, tok tutma özelliğinden dolayı kan şekerini dengeliyor. Böylelikle gün içinde kendinizi enerjik hissetmenizi sağlıyor. Sahurda bir kase yoğurt tüketmek ayrıca cildinizin parlamasına katkı sağlar.

ISPANAK 
Hem magnezyum, hem de demir açısından zengin bir besin olan ıspanak, iftar vakti vücudumuza çok iyi gelecek. Gün içerisinde kaybettiğimiz enerjiyi geri kazandıracak ve daha keyifli bir akşam geçirmemizi sağlayacak.

CEVİZ 
Faydaları saymakla bitmeyen ve her derde deva olan cevizi sahurda ya da iftarda tüketin. Ancak sahurda tüketirseniz, gün boyu enerjik hissedebilirsiniz. Tam bir vitamin bombası olan ceviz, kaybedilen enerjiyi geri kazandıracak.

MAYDANOZ 

Her evde ve mutfaklarda yer alan maydanoz, tıpkı kivi gibi yorgunluğa iyi gelen bir besin. Vitamin açısından zengin olan maydanoz bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Ödem atma konusunda da ideal olan maydanoz, oruç tutarken bir yandan ise vücudunuzu rahatlatacak.