Bacak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Bacak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?
Bacak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir? Bacak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Bacak Ağrısı İçin Hangi Doktora Gidilir?

Soruna bağlı olarak bacak ağrısı konusunda birçok farklı bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler özellikle birbiriyle bağlantılı şekilde hastaya bakar. Kişi böyle bir problem ile karşı karşıya kaldığı zaman, bölümler arası gidiş gerçekleştirerek sorunu bulmaya çalışır. O yüzden birden fazla bölüm üzerinden bacak ağrısı için tedavi yöntemleri ele alınabilir.

– Kalp damar cerrahı

 – Nörolog

 – Genel cerrahi

 – Cerrahi Uzmanı

 – Ortopedi uzmanı

Bu şekilde yukarıda verilen uzman doktorlar dahilinde tedavi yöntemleri ele alınır. Öncelikle tetkik ve teşhis ile birlikte problem çözülmeye çalışılır. Eğer soruna başka bir uzman doktor ve bölüm bakması gerekiyorsa, buna bağlı olarak transfer gerçekleşir.

Bacak Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Söz konusu bacak ağrısı olduğu zaman birden fazla ölümün üzerinden durum ön plana çıkar. Bu doğrultuda kalp damar cerrahı, nörolog ve cerrahi ile beraber ortopedi bölümü bacak ağrısına bakar. Birbirleriyle iletişim dahilinde olan bu bölümler arasında gerekli tedavi yöntemi ele alınır.

Bacak Ağrısı Hangi Hastalıkların Belirtisidir?

Birçok farklı bölümün bakması ile beraber aynı zamanda bacak ağrısı farklı hastalıkların belirtisi olabilir. Bunlar içerisinde eklem, kas ağrısı, tendon, bel fıtığı, diyabet, huzursuz bacak ya da bacakta venöz ve varis gibi birçok problemler söz konusu olabilir. Daha bunun gibi birçok değişik sağlık problemine karşı çözüm yöntemleri buna göre ele alınır.

Kanda Enfeksiyon Belirtileri Nelerdir? Kandaki Enfeksiyon Nasıl Atılır, Nasıl Geçer?

Kanda Enfeksiyon Belirtileri Nelerdir? Kandaki Enfeksiyon Nasıl Atılır, Nasıl Geçer?