Panik Atak İçin Hangi Doktora Gidilir? Panik Atak Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?
Panik Atak İçin Hangi Doktora Gidilir? Panik Atak Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Panik Atak İçin Hangi Doktora Gidilir?

Panik atak problemi fiziksel ya da zihinsel olarak meydana gelebilir. O yüzden böyle durumlara karşı Öncelikle panik atak sağlık sorunu için bir kardiyolog uzmanına görünmek gerekir. Uzman doktor gerekli gördüğü takdirde psikiyatri doktoruna yönlendirme yapabilir. Böylece sebebi ve sağlık sorununa bağlı olarak tanı üzerinden ilgili tedavi yöntemleri ele alınır. Önemli bir sağlık sorunu olduğu için belirtiler mutlaka ciddiye alınmalıdır.

Panik Atak Hastalığına Hangi Bölüm Bakar?

Panik atak hastalığına kardiyoloji bakar. Böyle durumlarda hastanın ilk olarak kardiyoloji polikliniği üzerinden başvuru yapması gerekir. Çünkü gerekli belirtiler kalp sağlığı sorunu ile ilgili olabilir. Eğer böyle bir durum yok ise o vakit kardiyoloji bölümünden ruh ve sinir hastalıkları bölümüne yönlendirme yapılabilir.

Panik Atak Sebepleri Nelerdir?

Panik atak özellikle kalp sorunu nedeniyle söz konusu olabilir. Böyle durumlarda mutlaka kardiyoloji bölümü üzerinden gerekli teşhis ve tedavi yöntemlerinin ele alınması gerekir. Aynı zamanda kişinin yaşamış olduğu psikolojik problemler nedeniyle de ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda ise ruh ve sinir hastalıkları doğrultusunda psikiyatri uzmanı tarafından destek alınmalıdır. Mutlaka erken tanı ile birlikte tedavi edilmesi gereken en önemli sağlık sorunları içerisinde gelir. Bu konuda kardiyoloji ile birlikte ruh ve sinir hastalıkları polikliniği sorun ve sorunlar karşısında çözüm üretir.