PRP tedavisi genital problemlerde kullanılabilir mi?
PRP tedavisi genital problemlerde kullanılabilir mi?

Vajinal gevşeklik, libido değişiklikleri ve stres üriner inkontinans, kadınların yaşamı boyunca doğum, kilo değişiklikleri, doğal yaşlanma ve menopoz nedeniyle ortaya çıkabilecek yaygın problemlerdir. Bu tıbbi durumlar kadının yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir.

Vajinal gençleştirme, vajinayı ve çevresindeki dokuyu daha sağlıklı bir duruma getiren hem cerrahi hem de non-invaziv olan birçok kozmetik prosedürü kapsayan bir işlemdir.

Genital problemlerin tedavisinde PRP kullanımı

PRP, vajinanın etkin bir şekilde gençleştirilmesi için her geçen gün popülerlik kazanan yenilikçi bir tedavidir. PRP, trombositten zengin plazma anlamına gelir. Prosedürün kendisi, hastanın kendi kanından trombositten zengin serumunu makineyle ayrıştırmayı ve ardından hassas PRP enjeksiyonu ile vajinal doku tedavisini içerir. Bu prosedür, ilaç kullanmak yerine hastanın kendi kanını almayı gerektirdiğinden, alerjik reaksiyonlar gibi olumsuz etkilerden doğası gereği güvenlidir.

PRP’nin tıpta kullanımı, vücuttaki kas-iskelet sistemi rehabilitasyonu, iyileşme ve diğer gençleştirme türleri için yaygın olarak popüler olduğu için vajinal gençleştirme ile sınırlı değildir.

Enjekte edildiğinde, PRP bağ dokusunun büyümesini ve onarımını uyarır ve yüksek konsantrasyonda trombosit sunarak doğal iyileşme sürecine yardımcı olur. Trombositler kök hücre aktivitesini, temel büyüme faktörlerinin salınımını teşvik eder ve canlılığı, dolaşımı ve optimal doku fonksiyonunu geri kazandırır.

PRP nasıl uygulanır?

Vajinal gençleştirme için PRP prosedürü basit ama etkili bir yöntemdir. İlk olarak, hastanın kolundan çok az miktarda kan alınır, böylece işlenebilir ve önemli kısımlarına ayrılabilir. Santrifüj, kan trombositlerini ve kan serumu ile ilişkili büyüme faktörlerini izole ederken, kırmızı ve beyaz hücrelerin çoğu atılır. Son olarak çok ince bir iğne kullanılarak cinsel duyu ve fonksiyonun en yoğun olduğu vajinal ve vulvar doku bölgesine PRP enjekte edilir. Hem kan alınan bölgeye hem de vajina derisine uyuşturma kremi şeklinde lokal anestezik uygulandığından bu işlem boyunca çok az ağrı hissedilir.

Vajinal gençleştirme için tüm PRP prosedürü yaklaşık 30 dakika sürer ve genellikle çok hafif rahatsızlıklara neden olur.

Genital estetikte PRP hangi alanlarda kullanılır?

PRP’nin gücü ve etkinliği nedeniyle ağız sağlığı, spor hekimliği ve ortopedi gibi diğer tıbbi alanlarda uzun ve güvenli bir geçmişe sahiptir. Estetik tıp ve vajina gençleştirme ile ilgili olarak G noktası büyütme ve klitoral duyarlılık artışı, vajina daraltma ve stres üriner inkontinansın azaltılmasında tatmin edici sonuçlar verir.

Vajinal gençleştirme tedavi stratejinizde PRP kullanımı, daha sağlıklı bir vajinadan beklenen faydaları elde etmenize yardımcı olabilir, örneğin:

Klitorisin uyarılmasında artış,
Daha sıkı bir vajinal açıklık,
G noktası stimülasyonuna karşı daha fazla hassasiyet
Artan libido ve cinsel istek,
“Vajinal orgazm” elde etme şansı,
Daha yoğun orgazmlar yaşamak,
Disparoni veya ağrılı cinsel ilişkiden kurtulmak
Artan doğal vajinal salgı üretimi,
Daha az sıklıkta stres üriner inkontinans vakaları.

Genital problemlerin tedavisinde kişiye özel daha ayrıntılı
bilgi almak için kadın hastalıkları ve doğum uzmanından destek alabilirsiniz.