Vücudunuzun toksinlerle dolu olduğunu gösteriyor!
Vücudunuzun toksinlerle dolu olduğunu gösteriyor!

Mide ve karaciğerde bulunan zararlı bakteriler, kötü kokuların üretilmesine neden olur ve bundan düzenli diş fırçalama ile bile kurtulamazsınız. Çektiğiniz güzel bir uykudan sonra bile uyanmakta zorlanıyor, yeni bilgileri öğrenmeniz güçleşiyor ve kafanızı toplayamadığınızı sıklıkla hissediyorsanız tüm bu sıkıntılarınızın nedeni vücudunuzdaki toksinler.

Toksinler vücudumuzda biriktikçe enerjimizi emerek, daha yorgun hissetmemize neden olurlar. Bunun yanında da uykuya dalma süremizi arttırıp, hayatımızı gittikçe zorlaştırırlar. Bunun nedeni kortizol hormonunun salgılanması ve vücudun yüksek stres seviyesindeymiş gibi tepki vermesidir. Papatya çayını her gün bir bardak tüketerek bu sorunu çözebilirsiniz, eğer yeterli gelmiyorsa toksinleri gidermek için daha etkili yöntemler denemelisiniz.

Saçlarınız da tıpkı tırnaklarınız gibi toksinlerin son birikim noktasıdır. Bu nedenle saçlarınızın beslenmesine ve bakımına oldukça önem verilmeli, gerekiyorsa bir uzmana görünmelisiniz.

Vücudunuza aldığınız maddelerin en son birikme noktası tırnaklarınızdır. Özellikle ayak parmaklarınız sürekli ayakkabı içerisinde olduğundan mantarların oluşumu için uygun bir ortamda bulunur. Eğer tırnaklarınızda toksinler beslenebiliyorsa, tırnaklarınızın sararması veya kötü görünmesi kaçınılmaz bir sondur.

VÜCUDUMUZDAKİ BU TOKSİNLERDEN NASIL KURTULURUZ? 

Su tüketimini arttırarak
Karahindiba çayı tüketerek
Maydanoz ve kişniş tüketimini ihmal etmeyerek
Spor yaparak
Yemek yedikten sonra diş fırçalamayı ihmal etmeyerek
Sağlıklı ve dengeli beslenerek
Yoğurt, kefir gibi prebiyotik besinler tüketerek

 Normal rutininizde duş alıp, deodorant kullandıktan sonra işe gitmek için yola çıktığınız zamanlarda kötü kokular sizi rahatsız ediyor ise vücudunuzdaki toksinler sizleri rahatsız ediyor demektir. Bunun için beslenme düzeninizi iyi planlamalı ve bir uzmana danışmalısınız.